Ви зараз переглядаєте Пам’ятка пацієнту
Пам’ятка пацієнту

Пам’ятка пацієнту

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Полезное

Що таке гострі респіраторні інфекції.

Гостра респіраторна інфекція визначається як будь-яка інфекційна хвороба верхніх або нижніх дихальних шляхів. Інфекції верхніх дихальних шляхів включають в себе гострий риніт /запалення носа, нежить/; гострий ріносинусит /запалення носа та при-носових пазух/; гострий середній отит /запалення середнього вуха/; фарингіт/тонзиліт /запалення глотки та глоткових мигдаликів/; ларингіт /запалення гортані/.

Інфекції нижніх дихальних шляхів включають: гострий трахеїт /запалення трахеї/; гострий бронхіт /запалення бронхів/;  пневмонію /запалення легень/.

 

Шлях передачі респіраторних інфекцій.

Гострі респіраторні інфекції поширюються в громаді повітряно-краплинним шляхом – хвора людина поширює в оточуюче середовище аерозоль \дуже дрібні крапельки слизу, котрі містять збудників хвороби/ під час чхання чи кашлю. Даний аерозоль розповсюджується на відстань кількох метрів від хворої людини та здатен певний час перебувати в повітрі закритих приміщень.

 

Профілактика.

В сезон поширення гострих респіраторних інфекцій в громаді з метою запобігання інфікуванню рекомендується дотримуватися наступного:

  1. Повноцінно харчуватися.
  2. Достатньо спати вночі.
  3. Провітрювати приміщення кожні 2-3 години.
  4. Мити руки з милом після громадського транспорту, відвідування громадських місць.
  5. Уникати місць скупчення людей.
  6. Не займатися самолікуванням.
  7. При появі перших симптомів захворювання /загальна слабкість, головний біль, біль у вусі, біль у горлі, нежить, кашель, підвищення температури тіла/ звертатися до Вашого сімейного лікаря.
  8. В ситуації, коли у Вашому оточенні з’являється хворий на гостру респіраторну інфекцію, займайте активну позицію – робіть зауваження людині, яка кашляє чи чхає і не прикривається серветкою.

 

Консультація лікаря.

Оглянувши Вас, лікар надасть інформацію про хворобу та середні строки її перебігу; про особливості лікування та можливі побічні реакції, що можуть виникнути  під час лікування; відповідь на Ваші запитання та зробить призначення.

 

Стратегії призначення антибактеріальних лікарських засобів.

Призначаючи лікування, Ваш сімейний лікар обов’язково розгляне питання антибіотикотерапії. Це рішення буде оговорено з Вами. Лікарем може бути обрана одна із стратегій антибіотикотерапії:

  1. «Відмова від антибіотикотерапії».
  2. «Відкладена у часі антибіотикотерапія».
  3. «Негайна антибіотикотерапія».
    1. Обравши стратегію «відмова від антибіотикотерапіЇ», лікар зробить спробу аргументувати своє рішення, воно буде аргументуватися на тяжкості Вашого стану, супутніх хворобах, попередній медичній історії та Ваших вподобаннях. Якщо через деякий час стан Вашого здоров*я не покращиться, або, навіть, погіршиться – обов’язково повідомте про це лікаря.
    2. Обравши стратегію «відкладена у часі антибіотикотерапія», лікар зробить призначення антибіотика і надасть роз’яснення за яких умов розпочати його прийом.
    3. Обравши стратегію «негайна антибіотикотерапія», лікар призначить певний лікарський засіб, розрахує разову дозу, кратність прийому, тривалість прийому. Впевніться в тому, що Ви правильно зрозуміли лікаря. Перед тим, як розпочати прийом лікарського засобу, ознайомтесь із інструкцією. Якщо через деякий час /з’ясуйте це із Вашим лікарем/ стан Вашого здоров*я не покращився – обов’язково повідомте про це лікаря; можливо, потрібно буде повторно Вас оглянути і змінити призначення.

Хто , імовірно, буде схильний до розвитку ускладнень.

Доведено, що деякі люди в більшій мірі схильні до розвитку ускладнень від гострих респіраторних інфекцій, а тому для них буду розглядатись  стратегія «негайної антибіотикотерапії». До таких груп відносять:

  1. Пацієнти, які систематично нездужають.
  2. Пацієнти, які мають потенційні симптоми та ознаки серйозної хвороби або ускладнень.
  3. Пацієнти, які мають серйозні хвороби серця, легень, нирок, печінки, нервово-м’язеві хвороби тощо.
  4. Людей віком понад 65 років, які мають два та більше з наступних критеріїв: госпіталізація у попередньому році, цукровий діабет, гостра серцева недостатність, поточне застосування глюкокортикостироїдів; або особи віком понад 80 років із кашлем та одним або більше із перерахованих вище критеріїв.

 

Ваші вподобання.

Ви можете ставити лікарю будь-які запитання, що пов’язані із призначенням Вам  лікарського засобу при даній респіраторній інфекції. Лікар також може прийняти рішення щодо Вашої госпіталізації.